• +90 216 280 02 48
  • ofis@plustechno.com.tr

PLUSTECHNO

PLUSTECHNO
Danışmanlık ve Yapı Kimyasalları

Çimento-beton ve kimyasal katkılar alanındaki yirmi yıllık yıllık deneyimi, eco-inovatif üretim yapan küresel L’BESTE GROUP desteğiyle birleştirerek 2009 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı.
21.yüzyıl yenileşim çağıdır ve insanı merkeze alır. Çevre ve kaynakların gelecek nesillere korunarak aktarılması için bilginin değer kazandığı, sadece yerel değil küresel işbirliği ağlarının oluşturulacağı bir süreçtir. Bu süreçte yaklaşımımız, firmalara araştırma-geliştirme ve inovasyon odaklı projelerle destek vermek, daha yeşil bir dünyaya katkı sağlamaktadır.
Yeni teknoloji ile geliştirilen hammaddeler ile suyun kullanımını azaltmak, sanayi atıklarının kullanım miktarını artırmak, enerjiden tasarruf sağlamak, yapıda daha dayanıklı ve dayanımı yüksek, mimari yaratıcılığın kullanılmasına fırsat veren hammaddeler ile fark yaratır. Ayrıca seramik, boya, tekstil, kağıt, enerji ve diğer üretim sektörlerine yönelik kimyasal hammaddeler ile geleceğe yol açar.
İnsan- çevre-teknoloji bütünsel yaklaşımıyla, firmalara katma değer yaratacak mühendislik yönetimi odaklı yenilikçi proje destekleri de üniversite-sanayi işbirlikleri içinde verilmektedir.
Sağlıklı nesiller ve temiz bir dünya için doğal hammadde kaynaklarının tüketimini azaltırken, atıkların maksimum ölçüde kullanılacağı ve sürdürülebilir yenilikçilik projelerine genç insan kaynaklarımızla destek vermek sosyal sorumluluğumuzdur.

Misyonumuz

Yeni teknoloji ile elde edilen hammaddeleri ülkemiz sanayi ile tanıştırarak, çevre dostu ürünlerin adaptasyon ve kullanımını yaygınlaştırmaktır. Yapı sektörü başta olmak üzere disiplinler arası işbirlikleri ve küresel çalışma ağlarıyla üniversite-sanayi- devlet inovasyon modeliyle ülkemiz için fark yaratmak.

Vizyonumuz

Çimento-beton ve kimyasal katkılar sektörü birbirleriyle etkileşim halinde olup ‘Yeşil Binalar’ adı altında çevreye duyarlı, katma değeri yüksek, toplum yararına yapılar oluşturmaktır.

PLUSTECHNO İstatistiği

0k
ÖDÜL
0+
BİLİMSEL ARAŞTIRMA
0+
TAMAMLANAN ETKİNLİKLER

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR

Konferans ve Sunumlar

- Comparison of Statistical Mix Design Proportions of High Strength Self Compacting Concrete, Özlem Akalın, Bahar Sennaroğlu, ACI 12. International Conference on Recent Advances in Concrete Technology and Sustainability Issues, Prag, November 2012.

- Statistical Approach To High Strength Concrete Mixture Proportioning, Özlem Akalın, Kadri Ulaş Akay, Bahar Sennaroğlu, ACI 10.International Conference on Recent Advances in Concrete Technology and Sustainability Issues, Sevilla, October 2009.

- Optimization of Chemical Admixture for Concrete on Mortar Tests Using Mixture Experiments, Özlem Akalın, Kadri Ulaş Akay, Bahar Sennaroğlu, Müjgan Tez, EUROPT International Conference, Litvanya, 2008.

Yayınlar

- Eco-Cement Optimization Using Statistical Mixture Design Method, Özlem Akalın, ACI Materials Journal, 2013.

- Self-Consolidating High-Strength Concrete Optimization by Mixture Design Method, Özlem Akalın, Kadri Ulaş Akay, Bahar Sennaroğlu, ACI Materials Journal, July-Agust 2010, 357-364.

- Optimization of Chemical Admixture for Concrete on Mortar Performance Tests Using Mixture Experiments, Özlem Akalın, Kadri Ulaş Akay, Bahar Sennaroğlu, Müjgan Tez, Chemometrics and Intelligent Laboratory Systems, V.104, Issue 2, 15, December 2010, 233-242.

- Malzeme Biliminin Mikrodan Makroya Yolculuğu, Dr. Özlem Akalın, Klik Dergisi, Sayı 6 Temmuz-Eylül 2017

Patentler

Katkılı Çimento Üretim Yöntemi, TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ, Başvuru Tarihi: 25.09.2012